Zarobkowanie

Mówi się, że jeśli przygotowujemy to, co realnie się uwielbia, to nie trzeba przepracować dnia ani godziny. Jest w tym jakaś prawda, jednak w pogoni za pieniędzmi w dużej liczbie przypadków o tym zapominamy i podejmujemy się rosnącej ilości zadań pracowniczych w celu zdobycia większej ilości gotówki. Okazuje się, że pracoholizm jest chorobą współczesnego świata panującą pomiędzy wielu osób zamieszkujących w różnych częściach całego świata.

Ludzie kompletne dnie spędzają na pracy, aby jedynie uciułać kolejny grosz i pomnożyć swoje bogactwo. Czy jednak można osiągnąć wyższe zarobki bez ciężkiej i długiej pracy? Jak dorobić się czegoś swojego, nie pracując 8 godzin dziennie lub czasem znacznie więcej przez pięć dni w tygodniu lub dużo dłużej? A wszak całe mnóstwo osób w Polsce tak naprawdę pracuje jeszcze więcej, w szczególności prywatni przedsiębiorcy, którzy sami zajmują się własnymi klientami (więcej – pracoholizm). Czy natomiast można spędzić całe swoje życie na pracy? A co z przyjemnościami? Co z w pewnych przypadkach wolnym, odpoczynkiem i wspólnym przebywaniem z rodziną i dobrymi znajomymi? Na to nie ma czasu, gdyż cenne pieniądze uciekają. A jakby na chwilę usiąść i pomyśleć nad innym trybem życie. Pomyślcie wyłącznie, czy prawie każdy może być bogaty, nie spędzając całych godzin na ciężkim harowaniu? Całkiem możliwe, że, gdyby jedynie przez chwilę pozwolić sobie odetchnąć, czasami stracić parę złotych, niemniej jednak za to dojść do zaskakujących wniosków, które pozwolą nam stworzyć inną i nieco lżejszą perspektywę życia? Może pieniądze leżą na ulicy i wystarczy tylko schylić się, aby je podnieść.

Polecam: czy każdy może być bogaty.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.