Zamawiamy lawetę

Jazda lawetą ma własne wady i zalety. Trzeba z pewnością zaliczyć fakt, że jest to dość niebezpieczna praca. Musimy pamiętać o tym, kiedy najczęściej zdarzają się wszelkiego rodzaju zdarzenia drogowe.

Ma to miejsce dokładnie wtedy, gdy na drodze panują złe warunki. Kiedy mamy takie złe warunki, to jasne staje się, że dojazd, pojazdu, jakim jest laweta, też jest utrudniony (polecam: pomoc drogowa kostrzyn). Klient czeka na drodze, jednakże laweta nie może do niego dojechać tak sprawnie, jak chciałby kierowca, gdyż zwyczajnie nie może on tego zrobić mając na uwadze na panujące na drodze warunki. Natomiast nie jest to jedyny skaza. Nierzadko zdarzają się Klienci trudniejsi i wręcz rozhisteryzowane i obsługa takiego Klienta to nie lada wyzwanie dla kierowcy lawety. Dlatego musi się on w pewnych przypadkach uzbroić po prostu w cierpliwość. Bez wątpienia zdarza się także, że przejście drogowe ma miejsce w środku nocy i laweta musi tam dojechać bez względu na porę dnia. Klient nie może czekać do rana, musi być obsłużony, jak najszybciej się da, kierowca lawety musi wtedy wstać, ubrać się, zapakować niezbędny sprzęt i jechać na miejsce zdarzenia (zobacz: laweta kołbaskowo). Obudzić może go ktoś o każdej porze dnia i nocy bądź też oderwać od poważnych obowiązków. Zdarza się, że może się także zdarzyć w ten sposób, że kierowca odbierze telefon wtedy, kiedy jest akurat u innego Klienta i będzie musiał tak zrealizować swój przyjazd, żeby nie pojawił się problem w obsłudze tego drugiego Klienta, który czeka. Laweta ma, jak widać sporo wad, niemniej jednak ma także zalety, jakim mi są przede wszystkim nieustający kontakt z ludźmi , a dodatkowo możliwości przemieszczania się.

Źródło informacji: laweta kostrzyn

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.