Szpiegowanie w dzisiejszych czasach

Funkcjonowania mające na celu szpiegowanie drugiego człowieka zazwyczaj budzą skrajne odczucia. Nie powinno to nikogo dziwić zważywszy na fakt, że pierwsze co w takiej okoliczności przychodzi na myśl to ingerencja w sferę prywatną człowieka. Nierzadko jest to natomiast konieczne a fakt, że kogoś obserwuje mini kamera funkcjonuje jedynie na korzyść całego społeczeństwa. Do użytkowania sprzętów szpiegowskich uprawnieni są licencjonowani detektywi , a dodatkowo służby państwowe. Oczywiście istnieje szereg ograniczeń, niemniej jednak niekiedy za sprawą tychże urządzeń można doprawdy w znaczący sposób zaingerować w intymną strefę życiową drugiej osoby.

Czy jednak fakt, że podsłuch gsm montowany jest u osób, które działają na granicy prawa nie zmienia naszego przekonania, że postępuje się źle? Z całą pewnością nie, wyjątkowo jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że bez liku z takowych ludzi działa na naszą wspólną niekorzyść. Wszak właściwie każdy wielokrotnie słyszał o handlarzach środkami odurzającymi albo o przemytnikach, na których działalności Państwo rokrocznie traci miliardy PLN. Jak więc widać kamery szpiegowskie , a ponadto inne urządzenia nie są dla takich przestępców żadnym uwłaczaniem dla godności. Pewne czynności są dopuszczane przez prawo polskie nie bez przyczyny. Całkiem inaczej posiada się kwestia użytkowania sprzętów takich jak kamera gsm w celu śledzenia osób podejrzanych przykładowo o zdradę. Tu można w różnoraki sposób interpretować prywatną sferę życiową. Niektórzy małżonkowie nie są w stanie znieść upokorzenia jakie niesie za sobą zdrada.

Sprawdź: zagłuszacze.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.