Rehabilitant, jakiego wybrać

Złamania u dzieci to bardzo poważne wydarzenia. Choć mówi się powszechnie, że młody organizm poradzi sobie idealnie z taką sytuacją i kości szybko się zrosną, to jednak w rzeczywistości nie wszystko jest takie czarno-białe. Otóż jeżeli już rehabilitacja małego pacjenta nie zostanie przeprowadzona w prawidłowy sposób, może to spowodować wytrzymałe problemy w układzie kostnym.

Warto zdawać sobie sprawę, że nie wszystko jest takie niezbite na 1szy rzut oka. Teoretycznie kości mogą zrosnąć się bardzo dobrze lub źle i w tym drugim przypadku będzie trzeba wytworzyć ponowny zabieg, po czym ponownie usztywnić złamaną kończynę. Ale jednakże leczenie po złamaniach zna również stany pośrednie, gdzie teoretycznie wszystko przebiegło prawidłowo, ale po latach okazuje się że miejsce dawnego złamania zaczyna odzywać się znowu. Pojawia się silny ból, kończyna blokuje się, nie można zyskać zupełnej ruchomości. Młody człowiek po kilku latach znów ląduje w szpitalu gdzie okazuje się, że nie tylko kość jest nie dobrze zrośnięta, ale również pojawił się już inne poważniejsze powikłania.

Aby tego uniknąć niezbędne jest wdrożenie tam gdzie mieszkamy np. w Gdańsku Zaspa-Młyniec lub w Gdyni Leszczynki lub też w Sopocie Górnym i Sopocki Las, dobrej fizjoterapii po wyjściu ze szpitala.
Jest to kluczowe dla zdrowia dziecka, ponieważ w sytuacji złego zrośnięcia się kości, czyli w przypadku jak opisaliśmy powyżej, wraz z rozwojem organizmu i ciągłym wzrostem pojawią się powikłania, które mogą negatywnie wpłynąć na cały układ kostny. Odpowiedni rehabilitant doskonale zdaje sobie z tego sprawę, ważne jest zatem abyśmy i my jako rodzice byli świadomi tej sytuacji i wysłali naszą pociechę na odpowiednią rehabilitację po przebytym złamaniu. Rehabilitant dziecięcy jest osobą, która nie tylko perfekcyjnie potrafi zająć się młodym człowiekiem, niemniej jednak też poprowadzić zajęcia i ćwiczenia w sposób ciekawy. Jest to najważniejsze, ponieważ jak wiemy dzieci nie doceniają robić czegoś, co wymaga od nich sporo wysiłku a nie przynosi natychmiastowych efektów bądź nie daje przyjemności. Dlatego też zadbajmy o to by zapisać dziecko do takiej osoby, która ma dobrą opinię i sporo lat doświadczenia w pracy.

Zobacz więcej: kujualht.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=904611

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.