Rasowe koty 

Koty są zdecydowanie jednymi z najpopularniejszych domowych zwierząt w naszym kraju. Nic dziwnego, gdyż są de facto urocze , a oprócz tego pięknie umieją umilić dzień dla nas i naszych dzieci. Jeżeli już od wielu lat marzyliście o zakupieniu swojego, norweskiego kotka, to zdecydowanie warto jak najszybciej podjąć się tej inwestycji.

Koty rasowe są na nieszczęście dość drogie i za wspaniałego koteczka będziecie musieli zapłacić od kilkuset to wręcz kilku tysięcy zł. Dokładna cena jest trudna do oszacowania, gdyż uzależniony jest od rasy , a oprócz tego od jakości hodowli.
Profesjonalna hodowla kotów, która troszczy się o swoich podopiecznych ma troszkę wyższy cennik. Są to natomiast koty wyhodowane w szczęśliwym i wspaniałym domku, co wbrew pozorom bardzo wpływa na ich zachowanie. Wielu weterynarzy twierdzi, że okres dzieciństwa dla małego kotka jest bardzo ważny i wpływa na jego późniejsze zachowanie. Za rasowe, przepiękne koty płacimy faktycznie wiele, dlatego zdecydowanie ma co wnikliwie sprawdzić hodowlę, z której macie intencja adoptować wspaniałego kotka. Niedługo będzie to przecież wasz nowy członek rodziny, dlatego musicie być pewni, że posiadał on szczęśliwe dzieciństwo i będzie potrafił zachować się należycie przy waszym dziecku. Warto także zwrócić uwagę na rodowód waszego koteczka. W końcu za rasowe koty płacimy rzeczywiście ogromne pieniądze i warto gruntownie sprawdzić jego dokumenty. Jeśli zamierzacie kupić i przygarnąć norweskiego kota leśnego, to warto poprosić o zademonstrowanie wszystkich dokumentów udowadniających jego czystą rasę. 

Sprawdź tutaj: hodowla kotów norweskich leśnych.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.