Pozycja w wyszukiwarkach – czy jest znacząca?

Właściwie każde, całkowicie specjalistycznie przeprowadzone pozycjonowanie stron składa się z wielu elementów, niemniej jednak jednym z najważniejszych jest linkowanie. Dlatego osoby zajmujące się tą trudną dziedziną taką uwagę przywiązują do sposobów pozyskiwania wartościowych linków, korzystnie wpływających na pozycję, jaką strona zajmie na liście rezultatów wyszukiwania Google. Jeszcze do niedawna najpopularniejszą metodą było ich uzyskiwanie dzięki systemom umożliwiającym ich skuteczną obieg, czy tzw.

farm linków. Używano także strony typu pressel pages, stworzone specjalnie w celu umieszczania artykułów z linkami do innych witryn. Niejednokrotnie udowodniły one swoją wysoką skuteczność, chociaż tak faktycznie nie do końca zostały w pełni kompatybilne z wytycznymi Google. Firma nieustannie wprowadzała uaktualnienia swoich algorytmów wyszukiwania i dlatego popularne precle nieco straciły na swojej funkcjonalności.
Warto zatem prześledzić zastosowanie nowego rozwiązania, pozyskiwania wartościowych i naturalnych linków w wyniku z dużą dokładnością zaplanowanej kampanii content marketingowej. Publikując na własnej stronie, firmowej czy prywatnej, treści jak bardzo wysokiej jakości, można wzbudzić zainteresowanie sporej liczby potencjalnych odbiorców. Właściwie przeprowadzone pozycjonowanie stron w połączeniu ze skutecznym content marketingiem jest głównie narzędziem umożliwiającym zbudowanie zaufania klienta do danej marki albo produktu. Można w ten sposób utrzymać z nim długotrwałe relacje, a wzbudzające zainteresowanie teksty pozwolą uzyskać w jego oczach opinię profesjonalistę. Wielu z takich klientów może umieszczać odnośniki do danych treści też na swoich stronach czy profilach na popularnych stronach społecznościowych. Można dzięki tak pozyskanym linkom szalenie szybko poprawić własną pozycję w rankingu wyszukiwarki, co samoczynnie przełoży się na odczuwalny wzrost liczby odwiedzin. Dla wielu firm oznacza to także zwiększoną sprzedaż oferowanych za pośrednictwem strony produktów , a dodatkowo usług i wymierne, finansowe zyski.
Zobacz również: https://konwersjablog.wordpress.com.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.