Powstawanie urazów i kontuzji

Dylematy z układem kostnym i stawowym mogą zdarzyć się nam w każdym wieku. Najczęściej są one wynikiem złamań czy też powikłań spowodowanych przeciążeniem pewnych partii ciał, ale zdarza się, że – zwłaszcza w starszym wieku – mogą być spowodowane myślami natury neurologicznej. Wtedy problem może być poważny, ponieważ na 1-wszy rzut oka wszystko wydaje się funkcjonować poprawnie, a jednakże osobę chorą mogą nachodzić niezidentyfikowane bóle czy mogą się pojawiać różne dylematy z poruszaniem.

W ekstremalnych przypadkach zdarzają się przykładowo zawroty głowy lub całkowita niewładność rąk czy nóg, trwająca krótką chwilę, niemniej jednak mogąca spowodować utratę równowagi i bardzo poważne złamania lub potłuczenia.

Co robić w takiej sytuacji? Przede wszystkim nie zostawiajmy osoby starszej samej sobie. Musimy nakłonić ją na badania, a również powinien ją obejrzeć bardzo dobry terapeuta rehabilitacyjny. O ile przyczyną problemów są np uciski na kręgosłup, to pomoże tutaj odpowiednie ćwiczenie tej partii ciała, które rozluźni uciski występujące w tym obszarze. To jednak może zrobić jedynie dobry terapeuta rehabilitacyjny, ponieważ w przeciwnym przypadku stawiamy wyłącznie taką osobę przed ryzykiem wystąpienia jeszcze bardziej poważnych powikłań.

Czasami kłopoty z poruszaniem się mogą się pojawić po przebytym urazie mózgu lub wylewie. Niestety w tym drugim przypadku rzadko mamy do czynienia z powrotem do pełnej sprawności, niemniej jednak nie należy się zniechęcać. Rehabilitacja przebiegnie właściwie jeśli zatrudnimy kompetentną osobę, która będzie wiedziała co robi i będzie współpracowała z lekarzami. Warto tutaj podkreślić, że nigdy nie należy próbować rehabilitacji na swoją rękę, ponieważ ta może zakończyć się większymi szkodami niż pożytkiem. Szczególnie leczenie po złamaniach powinien przeprowadzić świetny kinezyterapeuta, który będzie stosownie wykwalifikowany w tym typie schorzeń. Pamiętajmy że praca z taką osobą może nas nieco kosztować, niemniej jednak weźmy pod uwagę to, że tutaj nie finanse są bardzo istotne, tylko zdrowie naszych najbliższych.

Dodatkowe informacje: anekagrosir.net/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=67513

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.