Oszczędzić na mandacie

Niejednokrotnie słyszy się o tym, że w trakcie długiego weekendu nasza dzielna policja znów złapała iluś tam nietrzeźwych kierowców, którym zostanie odebrane prawo jazdy na ichniejszym własne życzenie. W bardzo wielu przypadkach jednakże są to raczej niewielkie ilości alkoholu przekroczone minimalnie i całego zamieszania można byłoby uniknąć, gdyby dana osoba przed jazdą zrobiła alkotest i dowiedziała się, czy może już siadać za kierownicą swojego pojazdy samochodowe i prowadzić pojazd.

Są przypadki, kiedy wystarczyłaby godzina zwłoki, aby skala spadła do zera i jazda byłaby całkiem bezpieczna i na pewno nikomu w niczym nie zagrażała. Tymczasem wiele osób straciło prawo jazdy albo zyskało wysoki mandat z braku przezorności (kliknij – alkomat jednorazowy). Na pewno nie prawie każdy pijany kierowca to wariat jeżdżący po naszych drogach, który pędzi sto kilometrów na godzinę oraz widzi podwójnie. Sporo osób to po prostu ludzie, którzy powracają do domu po jakiejś uroczystości, a ilość alkoholu nie do końca jeszcze wywietrzała z ichniejszym organizmu a oni sami nie mają pojęcia o tego rodzaju stanie rzeczy (więcej – alkomaty). Dlatego tez właśnie na pewno warto kupić sobie alkomat, który można trzymać w samochodzie lub torebce i w razie potrzeby sprawdzić, czy nie powinno się jeszcze chwilę poczekać, zanim siądzie się za kierownicą samochodu i zacznie go prowadzić i nim poruszać w ruchu ulicznym. Są to działania bardzo przezorne, alkomaty nie są drogie, po co więc narażać się na sporo droższy mandat lub i gorsze konsekwencje w postaci pozbawienia i utraty prawa jazdy na długi okres czasu czy nawet na stałe.

Sprawdź: alkotesty Zielona Góra.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.