Niezależność finansowa

Mówi się, że jeśli przygotowujemy to, co rzeczywiście się uwielbia, to nie należy przepracować dnia ani godziny. Jest w tym jakaś prawda, natomiast w pogoni za pieniędzmi w bardzo wielu przypadkach o tym zapominamy i podejmujemy się coraz większej ilości zadań pracowniczych w celu zdobycia większej ilości gotówki. Okazuje się, że pracoholizm jest chorobą współczesnego świata panującą pomiędzy wielu osób zamieszkujących w różnych częściach całego świata.

Ludzie całe dnie spędzają na pracy, aby wyłącznie uciułać kolejny grosz i pomnożyć swoje bogactwo. Czy jednakże można osiągnąć wyższe zarobki bez ciężkiej i długiej pracy? Jak dorobić się czegoś swojego, nie pracując 8 godzin dziennie lub czasem znacznie więcej przez pięć dni w tygodniu lub bardzo dużo dłużej? A wszakże bez liku osób w Polsce tak de fakto pracuje jeszcze więcej, w szczególności prywatni przedsiębiorcy, którzy sami zajmują się swoimi klientami (więcej – pracoholizm). Czy jednak można spędzić całe własne życie na pracy? A co z przyjemnościami? Co z nierzadko wolnym, odpoczynkiem i wspólnym przebywaniem z familią i dobrymi znajomymi? Na to nie ma czasu, gdyż cenne pieniądze uciekają. A jakby na chwilę usiąść i pomyśleć nad innym trybem życie. Pomyślcie wyłącznie, czy każdy może być bogaty, nie spędzając całych godzin na ciężkim harowaniu? Możliwe, że, gdyby wyłącznie przez chwilę pozwolić sobie odetchnąć, czasem stracić parę złotych, niemniej jednak za to dojść do zaskakujących wniosków, które pozwolą nam wykonać inną i nieco lżejszą perspektywę życia? Może pieniądze leżą na ulicy i wystarczy jedynie schylić się, ażeby je podnieść.

Warto zobaczyć: czy każdy może być bogaty.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.