Jaka odzież do biegania?

Prawie każdy kto biega dla zdrowia i kondycji stanął albo stanie przed kłopotem – jak ubrać się przy niesprzyjającej pogodzie? Rezygnacja z długo wypracowanego nawyku aktywności fizycznej byłoby grzechem i zaprzepaszczeniem sporego wysiłku. Czy getry są obciachowe dla mężczyzn czy jest to wyższa wymaganie i powód do dumy?
Zima czy późna jesień potrafi płatać figle.

Oprócz ciepłej bluzy do biegania polecam zastanowić się jak chcemy chronić niższe partie ciała. Dres, szczególnie z tkanin sztucznych, nie daje wymaganego ciepła, a poruszając się w nim możemy nabawić się kontuzji. Wyjściem jest założenie getrów do biegania, zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej. Jest to sposób najprostszy i w miarę popularny. Jednakże gdy myślimy bardziej na serio o naszym hobby, powinniśmy przemyśleć zakup tak zwanej bielizny termoaktywnej, którą, wbrew nazwie, można nosić bez dodatkowej warstwy spodni. Ubrania takie są uszyte ze specjalnego materiału, który poza cech bawełny np. przewiewności i dostępności powietrza, dużo całkiem dobrze trzyma ciepło i oprócz tego odprowadza wilgoć na zewnątrz.
Nie musimy zapomnieć również o czapce do biegania, bowiem w tej chwili przez tą część ciała ucieka najwięcej ciepła. Zaziębienie głowy może powodować bóle głowy, zapalenia ucha albo zatok, a dosłownie poważniejsze choroby typu grypa czy przeziębienie. 
Tak wyposażeni możemy śmiało wyjść na dwór uprawiać szlachetną dyscyplinę jaką jest bieganie. Co więcej niech fakt założenia termoaktywnych getrów mówi nam o rozsądku biegacza i jego zaangażowaniu, a nie o kalesonach, które dawno przeszły już do lamusa.
 
 

Sprawdź: odzież dla sportowców.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.