Jak pisać bloga internetowego, by czytelnicy chcieli go czytać?

Wielu ludzi to prawdziwi i zapaleni hobbyści, pasjonaci. Wbrew temu, co się uważa nasze społeczeństwo posiada bardzo wielu dobrych specjalistów w różnych dziedzinach, problem jedynie  w tym, że czasami nie pracują oni w swoim zawodzie i nie mają dużej sposobności realizacji się w tej wybranej przez siebie dziedzinie. Dlatego uznając ją za hobby, poświęcają jej wolny czas, weekendy, niekoniecznie powiadamiając o tym innych, którzy wszakże mogliby z takiej wiedzy skorzystać.

Na szczęście niektórzy wpadli już na pomysł, że mogą się dzielić swoimi doświadczeniami i zapałem w internecie, jak również zarabiać na tym.  nie ma w końcu nic cenniejszego, niż pieniądze zarobione bez wysiłku, na czymś co lubi się robić. Aby jednak pisanie bloga mogło przynosić wymierne korzyści finansowe, powinno się najpierw zadbać o to, by zawierał on wartościową wiedzę, najlepiej popartą doświadczeniem. Dobrym pomysłem jest blog z ciekawostkami, które nie są dostępne nigdzie indziej.
Jeśli założyliśmy już blog, nie wystarczy kilka ogranych sztuczek, by dać o nim znać światu. Promocja nowego bloga internetowego, zdobywanie pierwszych odwiedzin, poleceń, to prawdziwa sztuka, a sposoby na to z czasem ulegają zmianom, tak jak zmienia się cały Internet. Środowisko to jest bardzo dynamiczne i powinno się za nim nadążać. Nie wystarczy już więc wyłącznie prowadzenie bloga  w standardowy sposób i pozycjonowanie na najpopularniejsze słowa kluczowe. Teraz w sieci górą są serwisy społecznościowe i powinno się z tego skorzystać. Znacząca większość internautów posiada konta na Facebooku,Twitterze, czy Instagramie, zaglądają również na YouTube czy Snapchat.  Warto to wykorzystać.  Umieszczając ikony serwisów społecznościowych w swoim serwisie, właściciel daje użytkownikom do zrozumienia, że jest na czasie, oraz dodatkowo bardzo chętnie uczestniczy w życiu tych społeczności i jest ich częścią. To może zachęcić i przekonać do kolejnych odwiedzin – zwłaszcza, jeżeli w danym serwisie potrafi się krótko i atrakcyjnie przedstawiony link do nowego wpisu na stronie, czy nowej zawartości jaka tam się pojawiła.
Polecana strona: pieknoizdrowieblog.wordpress.com.
Warto zobaczyć: blogzdrowieuroda.bloog.pl.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.