Co zrobić z brzydkimi zapachami

Nasze domy są dla nas miejscem, w którym spędzamy czas z familią i znajomymi i chciałbym wytworzyć tam najlepsze warunki. W pewnych sytuacjach aurę naszych mieszkań psuje natomiast brzydki zapach. Jest wiele różnorakich możliwości na usuwanie zapachu.

Warto zlokalizować najpierw jego źródło. Zdarza się, że jest to dywan, szczególnie o ile mamy w domu zwierzęta przynoszące za spacerów różnorodne zapachy na łapach. Źródłem brzydkiego zapachu może być także lodówka. Dobrym sposobem jest użycie sody oczyszczonej, która pochłania niewygodne zapachy. Możemy wsypać ją do niewielkiego naczynia i wstawić do lodówki, lub rozsypać na dywanie, poczekać aż pochłonie zapachy a następnie wciągnąć ją za pomocą odkurzacza. Możemy używać też świeczek zapachowych i odświeżaczy powietrza. Brzydkie zapachy są jednakże nierzadko za bardzo zakorzenione, albo są wynikiem czegoś czego nie usuwa soda ani nie maskuje odświeżacz. W pewnych sytuacjach jesteśmy zmuszeni pozbyć się źródła zapachu, który może być rezultatem występowania grzybów, pleśni czy innych szkodliwych mikroorganizmów. Kiedy remontujemy stare mieszkanie, lub gdy w pomieszczeniu długo przebywała przewlekle, ciężko chora osoba wtedy z pomocą przychodzi ozonowanie. Jest to nowoczesna metoda usuwania nie tylko zapachu, niemniej jednak także szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Ten sposób na brzydki zapach sprawdzi się perfekcyjnie nie tylko w domach i mieszkaniach prywatnych, lecz też w fabrykach, magazynach, sklepach i innych miejscach, w których mogą występować problemy z zapachami, których chcemy się jak najszybciej pozbyć.

Zobacz również: Hukinol.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.