Chęć wyższych zarobków

Mówi się, że jeżeli już opracowujemy to, co w rzeczywistości się uwielbia, to nie trzeba przepracować dnia ani godziny. Jest w tym jakaś prawda, jednak w pogoni za pieniędzmi w wielu przypadkach o tym zapominamy i podejmujemy się narastającej ilości obowiązków pracowniczych w celu zdobycia większej ilości gotówki. Okazuje się, że pracoholizm jest chorobą współczesnego świata panującą wśród wielu osób zamieszkujących w różnych częściach całego świata.

Ludzie kompletne dnie spędzają na pracy, by wyłącznie uciułać kolejny grosz i pomnożyć swoje bogactwo. Czy jednak można osiągnąć wyższe zarobki bez ciężkiej i długiej pracy? Jak dorobić się czegoś swojego, nie pracując 8 godzin dziennie lub czasem znacznie więcej przez pięć dni w tygodniu albo na prawdę dużo dłużej? A wszak multum osób w Polsce tak rzeczywiście pracuje jeszcze więcej, zwłaszcza prywatni przedsiębiorcy, którzy sami zajmują się swoimi klientami (więcej – pracoholizm). Czy jednakże można spędzić pełne własne życie na pracy? A co z przyjemnościami? Co z czasami wolnym, odpoczynkiem i wspólnym przebywaniem z rodziną i dobrymi przyjaciółmi? Na to nie ma czasu, gdyż cenne pieniądze uciekają. A jakby na chwilę usiąść i zastanowić się nad innym trybem życie. Pomyślcie jedynie, czy prawie każdy może być bogaty, nie spędzając całych godzin na ciężkim harowaniu? Możliwe, że, gdyby tylko przez chwilę pozwolić sobie odetchnąć, zdarza się, że stracić parę zł, ale za to dojść do zaskakujących wniosków, które pozwolą nam stworzyć inną i nieco lżejszą perspektywę życia? Może pieniądze leżą na ulicy i wystarczy jedynie schylić się, by je podnieść.

Dodatkowe informacje: czy każdy może być bogaty.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.