Bieganie, przyjemność z ruchu

Za naszych szkolnych czasów królowały stopery, którymi najzagorzalsi fani potrafili mierzyć wszystko. Dzisiaj prosty stoper to najwyżej zabawka dla dzieci.

W erze GPSów, trackerów i powszechnej lokalizacji biegacze wymagają wiele więcej niż jedynie kluczowy pomiar czasu.
Każdy telefon ma możliwość wgrania oprogramowania sportowego – najpopularniejsze jest chyba obecnie Endomondo, ale istnieje również wiele konkurencyjnych marek. Po zainstalowaniu i założeniu konta możemy zabrać telefon na prawie każdy trening – czy to w kieszeni czy na specjalnym uchwycie. Zaletą telefonu z programem śledzącym jest możliwość jednoczesnego słuchania muzyki, co ułatwia utrzymanie tempa. Co mierzy znacząca większość trackerów? Czas, średni czas, dystans, przewyższenia, trasę na mapie, ilość spalonych kalorii, tempo. 
Druga opcja to zegarek do biegania. Nie mówimy tu o normalnym zegarku, ale o produktach dedykowanych, realnym zegarku sportowym. Ma on wgrany taki sam program, jak na telefon komórkowy. UmożliwiaPozwala, więc śledzić takie same informacje. Co więcej poprzez odwrotną stronę tarczy jest w stanie zbierać informacje o naszym pulsie, a zatem i oddychaniu tlenowym i beztlenowym, długu tlenowym itp. Są to już bardziej zaawansowane dane. Wadą zegarka jest brak muzyki, co można nadrobić zabierając ze sobą odtwarzacz mp3. 
Na początku przygody z bieganiem telefon z najlepszym trackerem powinien usatysfakcjonować znacząca większość użytkowników. Kiedy zaczynamy myśleć poważniej o tym sporcie, wykonujemy się do zawodów albo trenujemy powinniśmy zainwestować w zegarek, pełniący jednocześnie funkcję pulsometru.

Sprawdź również informacje na stronie: Sklep biegaczy.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.