Badania jakości nieniszczące 

W każdej branży przemysłowej i produkcyjnej bardzo ważnym etapem jest kontrola jakości stworzonych towarów. Właściwie każdy konsument zasługuje wszak do otrzymanie wysokiej jakości towarów, które na pewno nie posiadają żadnych, konstrukcyjnych wad. Są przypadki w których występowanie wady konstrukcyjnej może być niesamowicie niebezpieczne, dlatego konieczne jest przeprowadzanie częstych kontroli jakości każdego wytworzonego produktu.

Warto też kontrolować półprodukty i fabrykaty, by w razie czego zatrzymać o wiele przedtem całą serię, nie najlepiej wykonanych produktów. Badania nieniszczące są zdecydowanie najczęściej wykorzystywane przez ekspertów jakości. Te badania pozwalają na dokładne sprawdzenie produkty, jednak nie doprowadzając do jego uszkodzenia (warto także zobaczyć: międzynarodowy inżynier spawalnik).
W wielu przedsiębiorstwach tego typu badania są mile widziane, gdyż wówczas z testami jakości nie wiążą się straty w produktach. W sytuacji drogich towarów, wartych kilka tysięcy pln w górę, straty byłyby de fakto ogromne. Dogłębnie i z uwagą przeprowadzone badania wizualne w zupełności powinny wystarczyć, aby wnikliwie oszacować jakość wszystkich utworzonych produktów. Warto więc dowiedzieć się jakie istnieją metody badań wizualnych , a dodatkowo jak trzeba je prawidłowo utworzyć (zobacz: Badania magnetyczno proszkowe). Przeprowadzenie badań nieniszczących, które dają jasno sprecyzowane rezultaty , a ponadto nie niszczą wytworzonego produktu nie są wcale łatwe i wymagają posiadania odpowiedniej wiedzy. Warto zatem się najpierw ze starannością doszkolić z tych metod, zanim zaczniecie brać odpowiedzialność za wyniki swoich badań. 

Więcej: badania nieniszczące.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.