Badania jakości nieniszczące 

Jednym z niezwykle ważnych elementów każdego przedsiębiorstwa przemysłowego jest dogłębne wykonywanie testów jakości. Jest to zdecydowanie ważna i na prawdę istotna czynność, gdyż każdy konsument zasługuje na otrzymanie bardzo wysokiej jakości produkt. Nie po wszak płacimy kilkadziesiąt albo kilka tysięcy pln za produkt, by posiadał on jakieś wady fabryczne.

Możliwych testów jakości jest bez liku, jednak coraz częściej przedsiębiorcy szukają tych, które umożliwiają częstsze sprawdzanie towarów, niemniej jednak bez potrzeby ponoszenia strat. Tak zatem badania nieniszczące cieszą się coraz większą popularnością w gronie przedsiębiorców i właściwie każdy specjalista od jakości powinien je idealnie znać. Są to badania, które zdecydowanie warto znać, gdyż niedługo staną się obowiązkowym elementem funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa z branży przemysłowej lub produkcyjnej (sprawdź: międzynarodowy inżynier spawalnik). 
Badania wizualne tylko z pozoru wydają się łatwe i proste do opanowania. Tak de fakto bardzo trudno jest prawidłowo oszacować jakość wytworzonych produktów za pomocą samego wzroku. Są to więc tak naprawdę niezwykle trudne badania, które wymagają wielkiej wiedzy, w szczególności na temat oferowanych towarów (zobacz: Badania magnetyczno proszkowe). Wykonując badania wizualne musicie perfekcyjnie wiedzieć, jak powinien wyglądać na prawdę świetny produkt , a dodatkowo na co zwrócić uwagę. Najistotniejsze jest wykrycie szczególnie tych wad, które nie są widoczne na 1szy rzut oka. Wychwycenie drobnego pęknięcia lub uszczerbku jest nieprawdopodobnie ważne. Ta pozornie niewielka usterka może przyczynić się do dużej tragedii albo do znacznego niezadowolenia waszych konsumentów.

Zobacz również: badania penetracyjne.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.