Alkotest po imprezie

Po hucznej i zazwyczaj najczęściej dość suto zakrapianej imprezie w firmie albo pobycie na weselu, na którym nie liczyło się wypitego alkoholu, polecam pamiętać, ażeby zrobić szybki i solidny alkotest, zanim siądziemy drugiego dnia za kierownicą samochodu. Kary za jazdę w stanie nietrzeźwym są bardzo wysokie, a konsekwencją ma możliwość być dosłownie kosztowna rozprawa w sądzie.

Znacznie lepiej więc zabezpieczyć się przed czymś takim i kupić alkomat, który w każdym momencie pokaże nam, czy możemy już siadać za kierownicą i bez obaw prowadzić jakikolwiek pojazd mechaniczny. Dzięki takim urządzeniom uniknąć można mnóstwa przykrości, które mogą być wynikiem pozostania w organizmie jakiejś ilości alkoholu a która nie miała czy tez nie posiada prawa się tam znajdować (sprawdź: alkomat). Wesele weselem, a każda impreza może być przyjemna, jeżeli już jednak zdarzy nam się przesadzić z alkoholem, a dosłownie niekoniecznie przesadzić, ale wypić dość sporo, należy pamiętać, że następnego dnia jazda z samego rana nie jest wskazana bowiem może zagrażać ona zarówno nam samym jak i innym uczestnikom ruchu drogowego. Są miejsca, gdzie kupić można alkomat jednorazowy, który tego konkretnego dnia o danej godzinie wskaże akuratną ilość alkoholu, jaka znajduje się jeszcze we krwi płynącej w naszym organizmie (zobacz: alkomaty). Proponowane w dniu dzisiejszym alkomaty nie są jakimiś urządzeniami przesadnie drogimi, w szczególności te jednorazowe, a w znaczącej liczbie sytuacji pomagają zaoszczędzić wiele pieniędzy, które trzeba ażeby wydać na ewentualny mandat. Nie mówiąc już o potrzebie ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Sprawdź również informacje na stronie: alkomat.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.